Esiintyjät 2017

Muutokset mahdollisia.

*Uusimmat lisäykset tummennettuna!


Juhannustanssiviikko

MA 19.6.2017 Finlanders - Itsenäisyys 100v tanssit
TI 20.6.2017 The House Band
KE 21.6.2017 Bohemio Cuba Social Club
TO 22.6.2017 The House Band
PE 23.6.2017 Juhannustanssit - The Pelargonia Tanssiorkesteri - Bohemio Cuba Social Club
LA 24.6.2017 The Pelargonia Tanssiorkesteri - Bohemio Cuba Social Club
SU 25.6.2017 Juhannuksen päättäjäiset - The House Band
 

Jatsiviikko

MA 26.6.2017 Bohemio Cuba Social Club 
TI 27.6.2017 Bohemio Cuba Social Club 
KE 28.6.2017 Jazz-festival & Jamsession workshop
TO 29.6.2017 Jazz-festival & Jamsession workshop
PE 30.6.2017 Jazz-festival & Jamsession workshop - M.A. Numminen
LA 1.7.2017 Finnish Jazz Academy All Stars & Jamsession workshop 
SU 2.7.2017 Bohemio Cuba Social Club

 

Kansainvälinen viikko

MA 3.7.2017 The Pelargonia Tanssiorkesteri
TI 4.7.2017 The Pelargonia Tanssiorkesteri
KE 5.7.2017 Gunhild Carling ja Carling Family Jazzcircus (Se)
TO 6.7.2017 Gunhild Carling ja Carling Family (Se)
PE 7.7.2017 Gunhild Carling ja Carling Family (Se)
LA 8.7.2017 All You Need Is Love -Ensemble - Best of The Beatles Classic & M. Veijalainen & Sinfonikot
SU 9.7.2017 Diego Suarez & Ricky Vivar Duo + Antti Sarpila / Hot Club De Andalucia

 

The Midnight Sun Beatles & Sixties Week

MA 10.7.2017 Ramblers 60's Band - 60-luvun nostalgiaa
TI 11.7.2017 Jay Goeppner (USA) & Maiju lepomäki Duo - The Urban Crow
KE 12.7.2017 Jay Goeppner & Maiju lepomäki Duo - The Urban Crow - VINTAGE ORKESTERI DA CAPO  solistina Leena Tuura Carola ja Laila Kinnunen Tribute
TO 13.7.2017 Jay Goeppner & Maiju lepomäki Duo - The Urban Crow - VINTAGE ORKESTERI DA CAPO  solistina Leena Tuura Carola ja Laila Kinnunen Tribute
PE 14.7.2017 Jay Goeppner & Maiju lepomäki Duo - The Urban Crow 
LA 15.7.2017 Jay Goeppner & Maiju lepomäki Duo - The Urban Crow
SU 16.7.2017 Sumaja (Jan Engblom Trio)

 

Purjeiden viikko

MA 17.7.2017 Sumaja (Jan Engblom Trio)
TI 18.7.2017 Tinos - nostalgiamusiikkia taidolla
KE 19.7.2017 Tinos - takaisin 60-luvulle
TO 20.7.2017 The Tall Ships Races - Tommi Läntinen - Nääsvillen kantrimiehet - Vaakku Varjus - Pentti-Oskari Kankaan 7 Seinähullua veljestä
PE 21.7.2017 The Tall Ships Races - Martin Alvarado (Argentina) & Bandola (8-miehinen classic tango-orkesteri) - Vaakku Varjus - 7 Seinähullua + paljon muita
LA 22.7.2017 The Tall Ships Races - 7 Seinähullua - Vaakku Varjus
SU 23.7.2017 The Tall Ships Races - Lea Laven & 7 Seinähullua - Vaakku Varjus

 

Kansantanssiviikko

MA 24.7.2017 Ramblers 60's Band - Nostalgian huumaa
TI 25.7.2017 Ramblers 60's Band
KE 26.7.2017 Europeade 2017 - Satoja kansainvälisiä esiintyjiä
TO 27.7.2017 Europeade 2017 - Tanssijoita, laulajia, soittajia
PE 28.7.2017 Europeade 2017 - Kuuman kesän huipentuma
LA 29.7.2017 Europeade 2017 - Jokiranta elää
SU 30.7.2017 Europeade 2017 - Maailma tanssii ja soi!

 

Nostalgiaviikko

MA 31.7.2017 Rolf Hasselblatt Quintett - Kuin silloin ennen
TI 1.8.2017 Rolf Hasselblatt Quintett - Swingiä
KE 2.8.2017 Rolf Hasselblatt Quintett - Nostalgiaa
TO 3.8.2017 Raimond (Mikkeli) - Rock'n'Roll
PE 4.8.2017 Raimond, Twist'n'Shout (Jyväskylä)
LA 5.8.2017 Raimond, Twist'n'Shout
SU 6.8.2017 Porfirio & Friend

 

Rock'n'Roll Party -viikko

MA 7.8.2017 Anna Hanski (Tku - Helsinki)
TI 8.8.2017 Bohemio Cuba Social Club
KE 9.8.2017 Ramblers 60's Band
TO 10.8.2017 The Nordbeat (Kuopio) - Rokkivaarit lavalla
PE 11.8.2017 The Nordbeat, The Braggarts (Mikkeli), Stickville  (Espoo)
LA 12.8.2017 The Nordbeat, The Braggarts, Stickville - Rock'n'Roll Party
SU 13.8.2017 Bohemio Cuba Social Club 

 

Rokkivaariviikko

MA 14.8.2017 Bohemio Cuba Social Club 
TI 15.8.2017 Pepe Willberg & Band
KE 16.8.2017 Pepe Willberg & Band
TO 17.8.2017 Jussi & The Boys
PE 18.8.2017 Jussi & The Boys
LA 19.8.2017 Vanaja - kutsuu tanssiin
SU 20.8.2017 Vanaja

 

Nostalgia- ja rokkiviikko

MA 21.8.2017 The House Band
TI 22.8.2017 The Strangers & back to Sixties Ande Päiväläinen (Hki)
KE 23.8.2017 Esquires + Eero Raittinen (Hki)
TO 24.8.2017 The Spiders - aitoa rautalankaa (Turku)
PE 25.8.2017 Express 50v juhlakonsertti (Oulu)
LA 26.8.2017 Express 50v juhlakonsertti
SU 27.8.2017 The House Band

 

Päätösviikko

MA 28.8.2017 The House Band
TI 29.8.2017 The House Band
KE 30.8.2017 The House Band
TO 31.8.2017 The House Band
PE 1.9.2017 Vanaja tanssiorkesteri
LA 2.9.2017 Vanaja - Walker Group
SU 3.9.2017 Päättäjäiset  - Lasse Liemola - The Pelargonia tanssiorkesteri - Eki Välilä ym.

 

Muutokset mahdollisia.