Esiintyjät 2018

Muutokset mahdollisia.

Klikatessa bändin nimeä löydät esiintyjistä lisää tietoa.

Latinoviikko

MA 11.6. Chimi
TI 12.6. Chimi
KE 13.6. Chimi
TO 14.6. Chimi
PE 15.6. TRIpOlaari Urkutrio
LA 16.6. Chimi
SU 17.6. Chimi

 

Juhannustanssiviikko

MA 18.6. Varaslähtö juhannustansseihin! Finlanders & 7 Seinähullua Veljestä esittävät: Iloinen Joulukonsertti

TI 19.6. Vanaja Tanssiorkesteri
KE 20.6. Vanaja Tanssiorkesteri
TO 21.6. Vanaja Tanssiorkesteri
PE 22.6. Juhannusaaton tanssit!Lisebel & GafieroChimi Finlatin
LA 23.6. Juhannuspäivän tanssit Lisebel & GafieroChimi Finlatin
SU 24.6. Chimi Finlatin

 

Lomanalkajaisviikko

MA 25.6. Chimi Finlatin
TI 26.6. Ramblers 60's Band
KE 27.6. Ramblers 60's Band
TO 28.6. Ramblers 60's Band
PE 29.6. Vanaja Tanssiorkesteri
LA 30.6. House Band
SU 1.7. Varaslähtö Jazzfestivaaliviikkoon! Antti Sarpila

 

Jazzviikko – Aurajoen Jazzfestivaalit!

MA 2.7. Antti Sarpila
TI 3.7. Gunhild Carling & Carling Family Show
KE 4.7. Gunhild Carling & Carling Family Show
TO 5.7. Aurajoen jazzfestival viikko alkaa! - mm. Jyrki Kangas, Mikko 'Gunu' Karjalainen....
PE 6.7. Jazz Academy Jazz Workshop Orchestra - mm. Greg Bufford (USA), Zhenia Gimer...
LA 7.7. Jazz Academy Jazz Workshop Orchestra & Lenni-Kalle Taipale!
SU 8.7. House Band

 

Midnight Sun Beatles & Sixties Week

MA 9.7. House Band
TI 10.7. Jay Goeppner & The Urban Crow + Da Capo Vintage-yhtye
KE 11.7. Jay Goeppner & The Urban Crow + Da Capo Vintage-yhtye
TO 12.7. Jay Goeppner & The Urban Crow + Da Capo Vintage-yhtye
PE 13.7. Jay Goeppner & The Urban Crow + Da Capo Vintage-yhtye
LA 14.7. Jay Goeppner & The Urban Crow + Da Capo Vintage-yhtye
SU 15.7. Freeman & Tammilehto

 

Rytmiviikko

MA 16.7. Freeman & Tammilehto
TI 17.7. Marco Cucinotta musica de Italiana / Anza Mertaranta Allstars
KE 18.7. Marco Cucinotta musica de Italiana / Anza Mertaranta Allstars
TO 19.7. Marco Cucinotta / Ernos – aitoa 60-luvun nostalgiaa
PE 20.7. Marco Cucinotta / Tammer-Hanurit - 13 soittajaa!
LA 21.7. Marco Cucinotta / Tammer-Hanurit - 13 soittajaa!
SU 22.7. Tammer-Hanurit - 13 soittajaa!

 

Helleviikko

MA 23.7. Tammer-Hanurit kvartetti
TI 24.7. Tammer-Hanurit kvartetti
KE 25.7. Tinos
TO 26.7. Tinos
PE 27.7. House Band
LA 28.7.  House Band
SU 29.7. House Band

 

Twistiviikko

MA 30.7. Tina Harlem Jazz Band
TI 31.7. Salonkiorkesteri Timbuktu
KE 1.8. Salonkiorkesteri Timbuktu
TO 2.8. Raimond
PE 3.8. Raimond / Twist’n’Shout
LA 4.8. Raimond / Twist’n’Shout
SU 5.8. Walker Group

 

Nostalgiaviikko – Vaakahuoneen Nostalgiafestivaalit!

MA 6.8. Calling Elvis
TI 7.8. The Spiders & Noble Coffee
KE 8.8. Tommi Läntinen / The BBand & Bluescale
TO 9.8. The Nordbeat / BeatCoasters / The Sounds
PE 10.8. The Nordbeat / The Braggarts / BeatCoasters / The First
LA 11.8. The Nordbeat / The Braggarts / BeatCoasters
SU 12.8. Marco Cucinotta musica de Italiana /

 

Bileviikko

MA 13.8. Marco Cucinotta musica de Italiana /
TI 14.8. Marco Cucinotta / Pepe Willberg & Band
KE 15.8. Marco Cucinotta / Pepe Willberg & Band
TO 16.8. Hilanders
PE 17.8. Hilanders
LA 18.8. Hilanders
SU 19.8.  House Band

 

Back to 60’s –viikko

MA 20.8. House Band
TI 21.8. Ernos – aitoa 60-luvun nostalgia
KE 22.8. Marco Cucinotta musica de Italiana
TO 23.8. Marco Cucinotta
PE 24.8. The Old Stars
LA 25.8. House Band
SU 26.8. Kamarikuoro Melos

 

Päättäjäisviikko

MA 27.8. House Band
TI 28.8. House Band
KE 29.8. Jussi Raittinen & Tapsa Kojo
TO 30.8. BeatCoasters
PE 31.8. Vanaja Tanssiorkesteri
LA 1.9. Vanaja Tanssiorkesteri / Walker Group
SU 2.9. Päättäjäiset!Vanaja Tanssiorkesteri / Walker Group / Lasse Liemola

Muutokset mahdollisia.